Gece Hayatı


Gündüz rüzgarlı ve sıcak havası ile akşam serin üşütmeyen geceleri ile yazın en güzel gecelerini yaşayacağınız bir yerdesiniz demektir.

Alaçatı gündüz güzelliği, sığı ve tertemiz denizi ile göz kamaştırırken akşamları renkli ortamları ile ayrıca bir güzellik katıyor. Gündüzleri deniz üzerinde züzülen sörf tahtaları ile akşam yakamız ışığında bir gece kulübünde huzuru bulabilirsiniz. Plajları ile ünlü Alaçatı onların yanında gece klüpleri, ve dj leri ile de çok ünlüdür. Yaz aylarında özellikle her gece klübü dolup taşar. Namı istanbul’a kadar ulaşan gece klüplerinde bir gecesini geçirmek isteyenlerin bile hafta sonu planlarına dahil olur.
Yaz aylarının vazgeçilmezi haline gelen Çeşme ve Alaçatı gece hayatı son iki yıla göre daha renkli.
Alaçatı’nın her sokağı ayrı bir hikaye her sokağı ayrı bir eğlencedir aslında. Hiç bir saatini hareketsiz sessiz sakin bulamazsınız. E gündüz bile hareketli olan sokakları yaz akşamlarını nasıl düşünürsünüz peki?

İstanbul’un kalabalığından kaçıp bir günlükte olsa Alaçatı’nın gecelerine şahitlik yapmak için sadece istemeniz yeterli olur. Ulaşım kolaylığı ve size verdiği enerjisi ile yaz aylarında bile İstanbul sıcağında çalışmak size keyif verecektir. Şimdi geçelim Alaçatı gecelerinde neler  yapabilirsiniz diye anlatmaya;
Ünlü gece klüplerine sahip Alaçtı’nın her sokağında farklı müzik ile dans ederken bulabilirsiniz kendinizi. Sabahın ilk ışıklarına kadar özgürce dans edip koktylerinizi yudumlayacağınız Alaçatı’nın esintili gecelerine hayran kalacaksınız.  Özellikle yaz aylarında Alaçatı’nın çok kalabalık olabileceğini unutmayın! Her ay yaklaşık 50 bin turist ile sezonu kapatabilmektedir. Bahar aylarında ise yerini yerli ev sahiplerine bırakıyor. Bahar aylarında ise meşhur ot festivalleri ile yine dolup taşan Alaçatı sokaklarına şahit olabilirsiniz.  Kalmaya yer bulamayacağınız butik otelleri ile dolup taşıyor.
Alaçatı’nın gece hayatında sadece daracık güzel sokaklarındaki klüpleri düşünmeyin; plajlarda bulunan beach partiler oldukça ilgi görmektedir. Kapalı bir mekanda eğlenmektense kumsalda rüzgarın ılıklığı ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.
Alaçatı’da gece hayatı dedimize bakmayın aslında gece hayatı akşam üzerinden itibaren başlıyor. Güneşin batışını kumsalda keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Beach partilerinde ünlü şarkıcıları ve djleri ağırlayan mekanlar eğlenmeye güneş batmadan başlar dersek abartmış olmayız. Canlı müzik eşliğinde arkadaş gurubunuzla olduğundan daha fazla eğleneceğinizin garantisini verebiliriz.

Ege akşamları denildiğinde akla ilk gelen zeytinyağlı mezeleri ile donanmış masalar gelmektedir. Balıkları ile bir numara olan ege sofralarında arkadaşlarınızla keyifli sohbet eşliğinde bir gece geçirebilirsiniz. Rüzgarın mahmurluğu sakin bir gece geçirmek isterseniz de içeceklerinizi alıp kumsalda deniz dalgalarının eşliğinde sohbet edebilir ya da gökyüzünü izleyerek anın tadını çıkarabilirsiniz.

Aslında anlatmak istediğimiz;  isterseniz meyhane, isterseniz gece klübü isterseniz sakince bir gece geçirebileceğiniz her ortamı kolaylıkla bulabilirsiniz.
Unutmadan; Alaçatı’nın gece hayatında topuklu ayakkabı ile yürümeye çalışan gençler veya tam tersi sandaletleri ile gezenleri görebilirsiniz. Şıklığı rahatlığı ile yakalayan çok kişi göreceğinize eminiz.

Kaynak: alacatistili.com

  Bazı Mekanlar:
 • Kapari Bahçe
 • Adı Memiş
 • Ferdi Baba
 • Cin by Göz
 • Leblebili Meyhane
 • Keyf-i Kadeh Meyhanesi
 • Dutlu Kahve
 • Meyhane Şerefe
 • Fahri Baba
 • Alaçatı Kuytu
 • Balıkçı Niyazi